KONST / Litografier / Färglitografi 14086196
nr 1408 6196
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 82/750, daterad 73. Motivet: 42x50, yttermått inklusive ram: 57x62 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 19 juli 2021
kl 18:13:59
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
200 kr
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén